Aplikace

Aplikace

Užitečné aplikace pro seniory

Doba už výrazně pokročila a není již nutné vybavovat seniory telefony připomínající cihlu. Vše se dá naučit – smartphony navíc nabízejí aplikace vhodné pro lidi každého věku, ulehčí jim například manipulaci s mobilem.

BIG Launcher

Aplikace skvělá pro starší seniory nebo pro osoby se zhoršeným zrakem či očními vadami, je vhodná i pro nevidomé uživatele. Je možné jej instalovat do telefonu či tabletu s Androidem 2.1 a vyš - a zároveň nahrazuje uživatelské prostředí. Zobrazí velké ikony nabídky, přehlednou historii volání nebo velký editor SMS. Upozornění – například přijatá SMS – se zobrazí přes celou obrazovku. Díky velkým a snadno ovladatelným ikonám není nutné pro manipulaci s telefonem vyhledávat brýle.

Záchranka

Záchranka je appka, kterou bychom v mobilu měli mít nainstalovanou všichni. V případě potřeby stisknete tlačítko a je vytočeno číslo na záchrannou nebo horskou službu a zároveň odeslána zpráva s vaší přesnou polohou. Když je telefon mimo dosah datových služeb, odešle se na dispečink SMS zpráva. Aplikace nabízí i možnost zadání nepovinných informací o zdravotním stavu, ty jsou odeslány spolu s voláním o pomoc na dispečink záchranné či horské služby.

Oscar Senior

Aplikace nabízející sdílení fotografií a zpráv a realizaci hovorů nebo videohovorů s rodinou a přáteli. Pomocí této appky je možno i používat webový prohlížeč, Wikipedii, Facebook, počasí nebo hry.

Jaké aplikace jsou vhodné pro seniory:

  • Oscar Senior
  • Záchranka
  • BIG Launcher
  • Můj vlak
  • Jízdní řády
  • Najdi lékárnu
  • Klara - počasí

Které z těchto aplikací znáte? Doporučili byste svým dříve narozeným známým další aplikace, o kterých zde zmínka nebyla?

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek