Aplikace

Aplikace

Navigační systémy GPS

Technika se žene kupředu mnohem rychleji než jiné oblasti jako zdravotnictví, školství nebo rozvoj zapomenutých afrických zemí. I když jsou některé technologie na hraně osobního prostoru, existují i ty, které přinesly do našich životů mnoho úlevy a každý den nám pomáhají v běžném provozu.

Globální polohový systém

Dálkoměrný způsob pro stanovení polohy a času na Zemi a v přilehlém prostoru je především velmi užitečnou radionavigační pomůckou pro civilní a vojenské použití. USA používá klasický GPS systém, Rusko vyvíjí vlastní program Glonass, který pracuje na podobných principech.

Kudy kam?

I když je využití v armádě nebo u bezpečnostních složek velmi důležité, obyčejní smrtelníci oceňují především vybavení do auta, které jim při jízdě napoví, kudy vede cesta do jejich cíle, kde jsou problémy na silnici, předělávky, zastávky a novinky. V tom nemá navigace konkurenci. Doby, kdy jsme během jízdy zběsile listovali zašlou automapou NDR a ztráceli se v souřadnicích, jsou už pryč. Technika v tomto případě odvádí skvělou práci a napomáhá lepší plynulosti provozu, což se v době, kdy každá rodina vlastní téměř dva automobily, dálnice jsou v zoufalém stavu a Praha v dopravní špičce kolabuje, platí zlatem. Většina navigací disponuje řadou chytrých funkcí.
  • WiFi – připojení k sítí, velmi rychlé aktualizace a dění na silnici na trase
  • Bluetooth – spojení s dalším zařízením
  • 3D zobrazení – autentické grafické zpracování, které usnadňuje orientaci při jízdě
  • RDS-TMC

Jen tak dál

Navigační systémy patří mezi nejdokonalejší technickou pomůcku pro vědce, bezpečnostní složky i všechny ostatní uživatele. Na druhou stranu tak dáváme souhlas, kde se nacházíme, kam míříme a jak dlouho kde pobýváme. Technika versus soukromí. Čemu dáte přednost?Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek